Utwórz Spersonalizowany Raport dotyczący Samopoczucia Psychospołecznego

Zajmie to tylko kilka minut. Nie ma dobrych ani złych odpowiedzi, po prostu wybierz odpowiedź, która najlepiej odzwierciedla Twoje samopoczucie.

Kliknij, aby rozpocząć

Kiedy masz raka nerki, życie może być przytłaczające, stresujące i samotne. Lęk, depresja, strach przed nawrotem lub po prostu złe samopoczucie to częste objawy. Globalne badanie pacjentów IKCC z 2018 r. wykazało, że 96% pacjentów doświadcza problemów psychospołecznych, ale mniej niż połowa rozmawia o tym, jak się czują z rodziną, bliskimi przyjaciółmi lub pracownikami służby zdrowia. 

Dobra wiadomość jest taka, że badania pokazują, iż ci, którzy otwarcie mówią o swoich emocjach, często czują się lepiej; rozmowy mogą również prowadzić do prostych zmian stylu życia, poprawiających samopoczucie; a rozmowa o problemach psychospołecznych z pracownikiem służby zdrowia może prowadzić do wsparcia klinicznego, które może zmienić Twoje doświadczenie z rakiem nerki. Dlatego tematem Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki 2021 jest Musimy rozmawiać o naszym samopoczuciu.

Twój Spersonalizowany Raport dotyczący Samopoczucia Psychospołecznego 

Aby pomóc pacjentom mówić o dobrym samopoczuciu emocjonalnym, Międzynarodowa Koalicja Raka Nerki (IKCC) opracowała Spersonalizowany Raport dotyczący Samopoczucia Psychospołecznego. Odpowiadając na dziewięć prostych pytań, otrzymujesz opis swojego dzisiejszego samopoczucia psychospołecznego wraz z sugestiami, które pomogą Ci poczuć się lepiej w przyszłości. Kliknij, aby utworzyć spersonalizowany raport.

Wpływ COVID-19

Izolacja, utrata wsparcia społecznego, zwiększony stres finansowy i poczucie szczególnej wrażliwości z powodu swojego zdrowia sprawiły, że ten rok był jednym z najtrudniejszych w historii dla osób z rakiem. Gorąco zachęcamy wszystkich chorych na raka nerki do stworzenia raportu, udostępnienia go, wydrukowania. Sprawmy, aby Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki w czwartek 17 czerwca, był dniem podnoszenia świadomości na temat problemów psychospołecznych i rozpoczęcia rozmowy z bliskimi oraz lekarzami. 

Obejrzyj promocyjne wideo dotyczące Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki

Podziękowania dla sponsorów

Złoty sponsor

Srebrny sponsor