Obejrzyj

Krótki film o tym, dlaczego podejmowanie decyzji dotyczących leczenia wspólnie, przez lekarza i pacjenta, jest tak ważne.

play_button

Pobierz

Sześć pytań, które każdy pacjent z rakiem nerki powinien zadać swojemu lekarzowi. Pobierz i zabierz na następną wizytę.

Pobierz PDF

Zarejestruj się

Zarejestruj się na nasze webinarium „Rozmowy o leczeniu” w Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki, 16 czerwca.. Lekarze, pacjenci i opiekunowie będą dyskutować o tym, jak rozmawiać o opcjach leczenia i odpowiedzą na Twoje pytania.

Zarejestruj się

Musimy rozmawiać o opcjach leczenia

W zależności od typu raka, jego stadium i Twoich priorytetów dotyczących jakości życia, może być dostępny szereg opcji leczenia. Badania pokazują, że najlepsze wyniki uzyskuje się, gdy pacjenci i lekarze wspólnie podejmują decyzje dotyczące leczenia. Ale obecnie zbyt mało takich rozmów ma miejsce.

Dlatego tematem tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki jest „Musimy rozmawiać o opcjach leczenia”.

Musimy rozmawiać również o badaniach klinicznych.

Badania kliniczne to badania naukowe, które mają kluczowe znaczenie w lepszym poznaniu raka nerki, a także mogą zapewnić pacjentom dostęp do innowacyjnych, nowych metod leczenia. Globalna ankieta IKCC dla pacjentów pokazuje, że 89% pacjentów z rakiem nerki rozważyłoby udział w badaniu klinicznym, gdyby zostali o to poproszeni. Ale mniej niż połowa jest o to pytana. Spośród pacjentów, którzy biorą udział w badaniach klinicznych, zdecydowana większość zgłasza pozytywne doświadczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany badaniami klinicznymi, dowiedz się więcej tutaj i porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, czy są jakieś badania odpowiednie dla Ciebie.

Dowiedz się więcej o opcjach leczenia

Im więcej informacji o opcjach leczenia posiadasz, tym skuteczniejsze rozmowy możesz prowadzić ze swoimi lekarzami. Oto kilka przydatnych linków.

Wytyczne dotyczące leczenia raka nerki
Opcje leczenia w zaawansowanym stadium raka nerki
Opcje leczenia zlokalizowanego raka nerki
Efekty uboczne leczenia immunoonkologicznego
Opcje leczenia w przypadku rozprzestrzenienia się raka nerki

Nasi sponsorzy

Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki nie byłby możliwy bez hojnego wsparcia naszych sponsorów. W imieniu globalnej społeczności chorych na raka nerki, dziękujemy.

Złoci Sponsorzy

Srebrny Sponsor